Виховання дітей за часів козацтва. До 7 років

Хто такі козаки і яку роль вони відіграли в історії України можна говорити годинами. Проте чи кожен з нас задумувався, як маленький хлопчик ставав козаком-характерником, нічним жахіттям ворогів України?

Козак — то звичайна людина, яка народилася в селі чи місті не лише на території України. Серед них часто траплялися й іноземці: татари, поляки, білоруси, росіяни. Козаки частіше за все були неодуковані, себто не мали освіти, проте бувало, що серед них відважно воювали і астрологи, і математики.

Багато ходить думок, що козаки тільки те й робили, що ходили в походи, а як поверталися додому — пили без упину. Звичайно, вони і воювали, і випивали, проте пити на території Січі не дозволялося — за це могло добряче влетіти.

“Справжній козак втратить все, але доброї і дорогої зброї нікому не віддасть і в нужді”

Андрій Химко

Коли в родині народжувався хлопчик чи дівчинка, дитину в першу чергу – хрестили. Зараз це не модно, а тоді ще не було комунізму, який намагався знищити церкву і її інститут, хоча були пани, які вили мотузки з народу і зовсім не дбали про захист села чи міста, головне, щоб вони і їх опецьки були ситі та здорові. Отже, дитину в першу чергу хрестили. Це було важливо для кожної сім’ї і ніхто не смів лишити дитятко Божої ласки.

Для малого хлопчика чи дівчинки у віці до 7 років головна наука — материна. Мати була неабиякою вчителькою у становленні козака. Ця жінка не просто мала дати йому життя — з її молоком мала перейти любов до рідної землі. Саме на її тендітних, незрушимих плечах лежала відповідальність за виховання сина та дочки. Вона часто сварилася, але показувала свою відданість перед сином.

Спершу мати співала колискові і різноманітні пісні, згодом заставляла працювати, допомагати по господарству. У неділю з дитям ходила до церкви.

Народні українські пісні відігравали важливу роль у вихованні дітей. Їх співали мами і бабусі над колискою, їх слухали хлопчики і дівчатка поблизу бандуристів, їх співали коханим під вікнами чи в садках, їх співали втомлені від роботи селяни, їх було чути, коли йде полк. Піснями піднімали дух і воїнам перед битвою, і селянам під час робіт.

З семи років дітей віддавали до школи, а з 11 хлопчиків козацьких сімей та синів загинувших козаків забирали на Січ, але про це поговоримо наступного разу.

Перші кроки. Кольори

Перші кроки. Кольори. Картонки серії мають цікавий незвичайний формат: з обкладинки на вас «дивляться» всі герої, які визирають зі сторінок.

Сьогодні, щоб виховати малюка написано безліч книг. До семи років, як і колись, дітки більше часу проводять з батьками і лише у 6 рочків починають ходити до школи.

Кожна мама намагається допомогти маляті не відставати від однолітків. Вигадує різноманітні ігри, купує книги, проводить якомога більше часу, відкриваючи двері великих наук.

Наш Інтернет-магазин може запропонувати Вам різноманітні книжечки для малечі. Тут і “Навчалочки з матусями” від 2 до 6 років (2-3 роки, 3-4 роки4-5 років, 5-6 років), і читаночки для малят , і цікаві абетки.

А на закінчення пропоную список українських колискових (тексти). Нехай Ваше малятко спить солодким сном!

Список колискових (відео):

Українська колискова, 1984 рік, у виконанні Ніни Матвієнко

Українська народна колискова “Ой ходить сон коло вікон” у виконанні Ніни Матвієнко

Українські народні пісні “Котику сіренький”. Співають діти

“Сонько-дрімко” у виконанні Ольги Токар

“Рученьки, ніженьки” у виконанні Ольги Токар

«Тане вечір» у виконанні Віктора Бронюка

Колискова у виконанні Владислава Скальського

“Спи, маленький козачок” у виконанні Павла Олійника 

Продовження теми читайте у наступній статті в рубриці «Виховання дітей за часів козацтва».

Менеджер Інтернет-магазину “Маленьке Диво”,

Мирослава Приходькіна

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s